10GKNW3E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GKNW3E
Manufacturer
Delta Electronics
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
IEC Conformance :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Voltage - IEC :
115/250VAC
Published :
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Number of Positions :
3
DIN Conformance :
No
Connector Style :
IEC 320-C14
Option :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
Total Number of Contacts :
3
Voltage - Rated AC :
115V
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Series :
GKN
Termination :
Wire Leads
Panel Thickness :
0.031 ~ 0.063 0.79mm ~ 1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
10A