10GKNG3E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GKNG3E
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
ECCN Code :
EAR99
Length :
31.5mm
Voltage - IEC :
115/250VAC
Package / Case :
Module
Current Rating :
10A
Accomodates a Fuse :
No
Option :
GENERAL PURPOSE
Depth :
53.6mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm
Max Current Rating :
10A
Mount :
Panel, Snap in
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Number of Positions :
3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Orientation :
Straight
Termination :
Quick Connect
DIN Conformance :
No
Published :
Voltage - Rated AC :
115V
IEC Conformance :
yes
MIL Conformance :
Number of Ports :
1
Panel Thickness :
0.031 ~ 0.063 0.79mm ~ 1.60mm