10GKEW3E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GKEW3E
Manufacturer
Delta Electronics
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Total Number of Contacts :
3
Termination :
Wire Leads
Packaging :
Bulk
Current Rating :
10A
Series :
GK
Number of Positions :
3
Published :
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Option :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated AC :
115V
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
Factory Lead Time :
18 Weeks
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
IEC Conformance :
No
Panel Cutout Dimensions :
Square - 28.45mm x 28.45mm