10GKEG3E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10GKEG3E
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Connector Style :
IEC 320-C14
Factory Lead Time :
18 Weeks
IEC Conformance :
No
Mount :
Flanges, Panel
Voltage - Rated AC :
115V
Published :
Mounting Type :
Panel Mount, Flange
Number of Positions :
3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
10A
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
DIN Conformance :
No
Package / Case :
Module
Accomodates a Fuse :
Packaging :
Bulk
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Panel Cutout Dimensions :
Square - 28.45mm x 28.45mm