10BENG3GM
Mfr.Part #
10BENG3GM
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Description
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - IEC :
115/250VAC
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.25mm x 39.70mm
Connector Type :
Receptacle, Male Blades - Module
Current - IEC :
10A
Package / Case :
Module
Series :
BE
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Accomodates a Fuse :
No
Switch Features :
Switch On-Off
Number of Positions :
3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Voltage - Rated AC :
115V
Current Rating :
10A
Packaging :
Bulk
Connector Style :
IEC 320-C14
Published :
Termination :
Quick Connect
Fuse :
No
Panel Thickness :
0.040 ~ 0.063 1.02mm ~ 1.60mm