YNA15B3A0G105MT009N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YNA15B3A0G105MT009N
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 1UF 4V X5R 0402
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Controlled ESR
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Capacitance :
1μF
Size / Dimension :
0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
4V
Temperature Coefficient :
X5R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.014 0.35mm
Series :
YNA
Tolerance :
±20%
YNA 0402 1005Metric Ceramic Capacitor 0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm X5R ±20% 1muF