YFF32SC1E470M
Mfr.Part #
YFF32SC1E470M
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 47PF 25V 1206
Feed Through Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
20%
Current Rating :
1A
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
X7R
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension :
0.126Lx0.049W 3.20mmx1.25mm
Current :
200mA
Weight :
10.007382mg
Voltage :
25V
Case Code (Metric) :
Series :
YFF-SC
Capacitance :
47pF
Width :
1.2446mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Height (Max) :
0.039 1.00mm
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Voltage - Rated :
25V
Published :
Datasheets
YFF32SC1E470M
Introducing Feed Through Capacitors TDK Corporation YFF32SC1E470M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad, Voltage:25V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Surface Mount, YFF32SC1E470M pinout, YFF32SC1E470M datasheet PDF, YFF32SC1E470M amp .Beyond Feed Through Capacitors TDK Corporation YFF32SC1E470M ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.