YFF32SC1E103M
Mfr.Part #
YFF32SC1E103M
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 0.01UF 25V 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Width :
1.2446mm
Published :
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Weight :
10.007382mg
Voltage :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Current :
500mA
Length :
3.2mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
10000pF
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Number of Pins :
3
Voltage - Rated DC :
25V
Height (Max) :
0.039 1.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
YFF-SC
Voltage - Rated :
25V
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
1A
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.049W 3.20mmx1.25mm
Datasheets
YFF32SC1E103M
Introducing Feed Through Capacitors TDK Corporation YFF32SC1E103M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:25V, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad, Number of Pins:3, YFF32SC1E103M pinout, YFF32SC1E103M datasheet PDF, YFF32SC1E103M amp .Beyond Feed Through Capacitors TDK Corporation YFF32SC1E103M ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.