YFF21PC1E103M
Mfr.Part #
YFF21PC1E103M
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 0.01UF 20% 25V 0805
Feed Through Capacitors
Factory Lead Time :
18 Weeks
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
990.6μm
Number of Pins :
3
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current :
500mA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Min Operating Temperature :
-25°C
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C
Series :
YFF-P
Weight :
5.499807mg
Depth :
1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
10000pF
Published :
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Dielectric :
X5R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage :
25V
Datasheets
YFF21PC1E103M
Introducing Feed Through Capacitors TDK Corporation YFF21PC1E103M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:3, Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, Voltage:25V, YFF21PC1E103M pinout, YFF21PC1E103M datasheet PDF, YFF21PC1E103M amp .Beyond Feed Through Capacitors TDK Corporation YFF21PC1E103M ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.