Y1453100R000B0L
Mfr.Part #
Y1453100R000B0L
Description
RES 100 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Through Hole Resistors
Published :
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Resistance :
100Ohm
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
300mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Power (Watts) :
0.6W
Height :
8.5344mm
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
Datasheets
Y1453100R000B0L
VPG Foil Y1453100R000B0L
FIXED RESISTOR, 100Ohm, 0.6W, Metal Foil,