Y1453100K000F9L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y1453100K000F9L
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 0.6W 1% RADIAL
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
100kOhm
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
300mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
8.5344mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Composition :
Metal Foil
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Z
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.336 8.53mm
Power (Watts) :
0.6W
Size / Dimension :
0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
Y1453100K000F9L
VPG Foil Y1453100K000F9L
FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.6W, Metal Foil,