XP0431100L
Mfr.Part #
XP0431100L
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Description
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI6
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-Biased
Package / Case :
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Transition Frequency :
150MHz
Polarity/Channel Type :
NPN AND PNP
Number of Elements :
2
Reach Compliance Code :
Unknown
Transistor Application :
SWITCHING
Transistor Type :
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Pbfree Code :
No
Max Power Dissipation :
150mW
Max Breakdown Voltage :
50V
Additional Feature :
BUILT IN BIAS RESISTOR
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
HTS Code :
Current - Collector Cutoff (Max) :
500nA
Current Rating :
100mA
Number of Terminations :
6
JESD-30 Code :
R-PDSO-G6
Terminal Form :
Gull wing
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mount :
Surface Mount
Configuration :
SEPARATE, 2 ELEMENTS WITH BUILT-IN RESISTOR
Voltage - Rated DC :
50V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistor - Emitter Base (R2) :
10k Ω
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
35 @ 5mA 10V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Frequency - Transition :
150MHz 80MHz
Transistor Element Material :
SILICON
Resistor - Base (R1) :
10k Ω
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
250mV
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
ECCN Code :
EAR99
Max Collector Current :
100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
250mV @ 300μA, 10mA