XP0150100L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XP0150100L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet
Download
Description
TRANS 2NPN 50V 0.1A SMINI5
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Transistor Type :
2 NPN (Dual)
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
160 @ 2mA 10V
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Transition :
150MHz
Max Power Dissipation :
150mW
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
100mA
Mount :
Surface Mount
Max Collector Current :
100mA
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
SMini5-G1
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
300mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
100μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Power - Max :
150mW
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
300mV
Collector Emitter Breakdown Voltage :
50V
Operating Temperature :
150°C TJ
Max Breakdown Voltage :
50V