X20-24S2.5/2
Mfr.Part #
X20-24S2.5/2
Description
DC DC CONVERTER 2.5V 15W
Series :
X20 (20W)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Isolation :
1.5kV
Voltage - Output 1 :
2.5V
Current - Output (Max) :
6A
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.38 H 50.8mmx25.4mmx9.7mm
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Input (Max) :
36V
Power (Watts) :
15W
Efficiency :
74%