X20-24S05
Mfr.Part #
X20-24S05
Description
DC DC CONVERTER 5V 20W
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current - Output 1 :
4A
Series :
X20 (20W)
Output Power :
20W
Output Voltage :
5V
ITE (Commercial)
Isolation :
Isolated
Voltage - Input (Min) :
18V
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.38 H 50.8mmx25.4mmx9.7mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Pins :
6
Efficiency :
86%
Depth :
50.8mm
Published :
Output Current :
4A
Voltage - Input (Max) :
36V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Isolation :
1.5kV
Voltage - Output 1 :
5V
Height :
10.16mm