X20-24S03/2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X20-24S03/2
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
6-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 18W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input (Min) :
18V
Package / Case :
6-DIP Module
Voltage - Output 1 :
3.3V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
18W
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.38 H 50.8mmx25.4mmx9.7mm
Type :
Isolated Module
Applications :
ITE (Commercial)
Current - Output (Max) :
5.5A
Series :
X20 (20W)
Feature :
Remote On/Off, OVP, SCP
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-40°C~105°C