WTA24PF3JTB
Mfr.Part #
WTA24PF3JTB
Description
.100 PCB BOARD MOUNT CONNECTOR
Stock
25
In Stock :
25
Number of Columns :
12
Termination :
Solder
Pitch :
0.100 (2.54mm)
Mounting Type :
Through Hole
Package :
Bag
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
5A
Number of Positions :
24
Series :
W
Contact Layout, Typical :
Datasheets
WTA24PF3JTB
W Series Plug, Male Pins Solder Gold - - 24 Positions Pitch: 0.100 (2.54mm) -65°C ~ 125°C Through Hole