WTA20PCJTB
Mfr.Part #
WTA20PCJTB
Description
RECTANGULAR PCB CONNECTORS (0.10
Stock
10
In Stock :
10
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Positions :
20
Current Rating (Amps) :
5A
Pitch :
0.100 (2.54mm)
Termination :
Solder Cup
Operating Temperature :
-65°C ~ 125°C
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Datasheets
WTA20PCJTB
* Series Plug, Male Pins Solder Cup Gold - - 20 Positions Pitch: 0.100 (2.54mm) -65°C ~ 125°C Free Hanging (In-Line)