WG732HTTE560M
Mfr.Part #
WG732HTTE560M
Description
RES 56 OHM 20% 1.5W 2010
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Resistance :
56Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
WG732HTTE560M
KOA Speer Electronics, Inc. WG732HTTE560M
WG73 Series, Thick Film, 56Ohm, 1W, ±20%, -55°C~155°C