WG732HTTE101M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WG732HTTE101M
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 20% 1.5W 2010
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Composition :
Thick Film
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
100Ohm
Series :
WG73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Datasheets
WG732HTTE101M
KOA Speer Electronics, Inc. WG732HTTE101M
WG73 Series, Thick Film, 100Ohm, 1W, ±20%, -55°C~155°C