WG732HTTE220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WG732HTTE220M
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 20% 1.5W 2010
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Series :
WG73
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
22Ohm
Composition :
Thick Film
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
WG732HTTE220M
KOA Speer Electronics, Inc. WG732HTTE220M
WG73 Series, Thick Film, 22Ohm, 1W, ±20%, -55°C~155°C