WG732HTTE1R8M
Mfr.Part #
WG732HTTE1R8M
Description
RES 1.8 OHM 20% 1.5W 2010
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.8Ohm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
WG732HTTE1R8M
KOA Speer Electronics, Inc. WG732HTTE1R8M
WG73 Series, Thick Film, 1.8Ohm, 1W, ±20%, -55°C~155°C