W3F15C2228AT1A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W3F15C2228AT1A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V 1206
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Feed Through Capacitors
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
50V
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Termination :
SMD/SMT
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Ratings :
AEC-Q200
Number of Pins :
4
Voltage :
50V
Capacitance :
2200pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
-20% +50%
Packing Method :
Tape and Reel
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Height :
1.27mm
Insulation Resistance :
1GOhm
Series :
W3F
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
1.6mm
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Published :
Dielectric Material :
Ceramic
Current Rating :
300mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Case Code (Imperial) :
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm