W2H13C1048AT1F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W2H13C1048AT1F
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 25V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Feed Through Capacitors
Height :
1.143mm
Packing Method :
Tape and Reel
Current Rating :
2A
Length :
2.01mm
Termination :
SMD/SMT
Width :
1.25mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
150mOhm
Number of Functions :
1
Capacitance :
0.1μF
Published :
Voltage :
25V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
Number of Pins :
4
Insulation Resistance :
1Ohm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
-20% +50%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Series :
W2H
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
W2H13C1048AT1F
Introducing Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W2H13C1048AT1F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:25V, Number of Pins:4, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, W2H13C1048AT1F pinout, W2H13C1048AT1F datasheet PDF, W2H13C1048AT1F amp .Beyond Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W2H13C1048AT1F ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.