W2F11A2218AT1F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W2F11A2218AT1F
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 220PF 100V 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Feed Through Capacitors
REACH SVHC :
Unknown
Packing Method :
Tape and Reel
Series :
W2F
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
100V
Additional Feature :
PLATED TERMINATION
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
100V
Depth :
1.25mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.01mmx1.25mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Height :
1.143mm
Current Rating :
300mA
Insulation Resistance :
1GOhm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance :
220pF
Number of Pins :
4
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
-20% +50%
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Length :
2.01mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
W2F11A2218AT1F
Introducing Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W2F11A2218AT1F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:100V, Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad, Number of Pins:4, Mounting Type:Surface Mount, W2F11A2218AT1F pinout, W2F11A2218AT1F datasheet PDF, W2F11A2218AT1F amp .Beyond Feed Through Capacitors KYOCERA AVX W2F11A2218AT1F ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.