W2A45C152KAT2A
Mfr.Part #
W2A45C152KAT2A
Description
CAP ARRAY
Capacitor Networks, Arrays
Mounting Feature :
Surface Mount
Number of Terminations :
8
RoHS Status :
RoHS Compliant
X7R
Network Type :
ISOLATED C NETWORK
Positive Tolerance :
10%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Surface Mount :
yes
Negative Tolerance :
10%
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Number of Elements :
1
Terminal Pitch :
0.5mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
0.0015μF
Length :
2.1mm
Reach Compliance Code :
Compliant
HTS Code :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.94mm
Width :
1.3mm
Datasheets
W2A45C152KAT2A
KYOCERA AVX W2A45C152KAT2A
0.0015μF 8 Terminations 15% ppm/°C Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier