W2A41A220KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W2A41A220KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 22PF 100V NP0 0508
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Dielectric Material :
Ceramic
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Pitch :
500μm
Number of Elements :
1
Number of Pins :
2
Number of Terminations :
8
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
C0G
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Imperial) :
Series :
IPC
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, EMBOSSED/PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Capacitors :
4
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Circuit Type :
Isolated
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
4
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Dissipation Factor :
10 %
Size / Dimension :
0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm
Case Code (Metric) :
Width :
1.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22pF
Height :
940μm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
C0G
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Datasheets
W2A41A220KAT2A
KYOCERA AVX W2A41A220KAT2A
IPC Series 22pF ±10% 8 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 100V Ceramic Surface Mount