W2A41C102MAT2A
Mfr.Part #
W2A41C102MAT2A
Description
CAP ARRAY 1000PF 100V X7R 0508
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Terminal Pitch :
0.5mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
100V
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Width :
1.3mm
Capacitance :
1000pF
940μm
Length :
2.1mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
W2A41C102MAT2A
KYOCERA AVX W2A41C102MAT2A
IPC Series 1000pF ±20% 8 Terminations X7R 0508 (1220 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier Ceramic Surface Mount