W2A2ZD104MAT2A
Mfr.Part #
W2A2ZD104MAT2A
Description
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0508
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Terminal Pitch :
1mm
Series :
IPC
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Temperature Coefficient :
X5R
Capacitance :
0.1μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
10V
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Max Operating Temperature :
85°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
W2A2ZD104MAT2A
KYOCERA AVX W2A2ZD104MAT2A
IPC Series 0.1μF ±20% X5R 0508 (1220 Metric) 10V Ceramic Surface Mount