W2A23A101KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W2A23A101KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 100PF 25V NP0 0508
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Width :
1.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitor Type :
ARRAY/NETWORK CAPACITOR
Number of Terminations :
4
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
IPC
Dielectric :
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
100pF
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Number of Capacitors :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Functions :
2
Height :
940μm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Circuit Type :
Isolated
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
Number of Elements :
1
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Pitch :
1mm
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±10%
Datasheets
W2A23A101KAT2A
KYOCERA AVX W2A23A101KAT2A
IPC Series 100pF ±10% 4 Terminations C0G NP0 0508 (1220 Metric) Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 25V Ceramic Surface Mount