W2A23A470KAT2A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
W2A23A470KAT2A
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ARRAY 47PF 25V NP0 0508
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric Material :
Ceramic
Number of Elements :
2
Termination :
SMD/SMT
Series :
IPC
Mount :
Surface Mount
Height :
940μm
Width :
1.3mm
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.037 0.95mm
Number of Capacitors :
2
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Length :
1.2954mm
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.051Lx0.083W 1.30mmx2.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Circuit Type :
Isolated
Datasheets
W2A23A470KAT2A
KYOCERA AVX W2A23A470KAT2A
IPC Series 47pF ±10% C0G NP0 0508 (1220 Metric) Ceramic Surface Mount