UPT10R/TR13
Mfr.Part #
UPT10R/TR13
Description
TVS DIODE 10VWM 18VC POWERMITE 1
Product Category :
Terminal Position :
Dual
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Connection :
CATHODE
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Terminal Finish :
MATTE TIN
EAR99
Mount :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW