ULD2G3R3MPD1TA
Mfr.Part #
ULD2G3R3MPD1TA
Description
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3.3μF
Voltage - Rated :
400V
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
47mA @ 120Hz
Factory Lead Time :
19 Weeks
Ripple Current @ High Frequency :
94mA @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
15000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
ULD2G3R3MPD1TA
Nichicon ULD2G3R3MPD1TA
ULD 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can