TSF30L120C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TSF30L120C
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet
Download
Description
DIODE ARRAY SCHOTT 120V ITO220AB
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Diodes - Rectifiers - Arrays
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
880mV @ 15A
Packaging :
Tube
Package / Case :
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
120V
Current - Average Rectified (Io) :
15A
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Diode Type :
Schottky
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature - Junction :
-55°C~150°C