TMCMA0G476MTRF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TMCMA0G476MTRF
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 20% 4V 1206
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm @ 100kHz
Ripple Current :
197mA
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Height :
1.8mm
Termination :
SMD/SMT
Series :
TMCM
Weight :
16.187578mg
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Leakage Current :
1.9μA
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
47μF
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
12 %
Voltage - Rated :
4V