TMCMA0G107MTRF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TMCMA0G107MTRF
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 100UF 20% 4V 1206
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Dissipation Factor :
30 %
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
A
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
TMCM
Termination :
SMD/SMT
Leakage Current :
8μA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Weight :
16.187578mg
Feature :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.8mm
Voltage - Rated :
4V
Ripple Current :
266mA
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
100μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm @ 100kHz