TL3320AF100Q
Mfr.Part #
TL3320AF100Q
Manufacturer
E-Switch
Description
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Manufacturer :
E-Switch
Product Category :
Circuit :
SPST-NO
Switch Function :
Off-Mom
Body Length or Diameter :
7.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Illumination :
Non-Illuminated
Electrical Life :
80000 cycles
Current Rating :
15mA
HTS Code :
Actuator Orientation :
Side Actuated
Operating Force :
100gf
Voltage - Rated DC :
12V
Orientation :
RIGHT ANGLE
Switch Travel :
0.25mm
Mechanical Life :
80,000 Cycles
Termination Style :
Gull wing
Termination :
Gull wing
Outline :
7.10mm x 6.35mm
Actuator Type :
Standard
ECCN Code :
EAR99
Throw Configuration :
SPST
Actuator Length :
850μm
Number of Switches :
1
Published :
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Body Breadth :
3.6 mm
Mount :
Surface Mount
Switch Type :
KEYPAD SWITCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Resistance :
100MOhm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Contact Plating :
Silver
Actuator Length, Right Angle :
3.15mm
Max Voltage Rating (DC) :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Current(DC)-Max :
0.05A
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Contact (DC) Max Rating R Load :
.05A@12VDC