TL3304NF260QJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TL3304NF260QJ
Manufacturer
E-Switch
Description
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
Manufacturer :
E-Switch
Product Category :
Actuator Height off PCB, Vertical :
2.60mm
Mechanical Life :
100,000 Cycles
Published :
Actuator Material :
Rubber
Actuator Type :
Standard
Illumination :
Non-Illuminated
Circuit :
SPST-NO
Actuator Orientation :
Top Actuated
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Outline :
6.20mm x 6.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TL3304
Switch Function :
Off-Mom
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 50VDC
Switch Travel :
0.25mm