TH3C686M010F1000
Mfr.Part #
TH3C686M010F1000
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2312
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
10V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
68µF
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Width :
3.2004mm
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Ratings :
AEC-Q200
Manufacturer Size Code :
C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
150°C