TH3C105K050E3300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3C105K050E3300
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 1UF 10% 50V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Width :
3.2004mm
Manufacturer Size Code :
C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
2.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
3.2mm
Capacitance :
1μF
Length :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Voltage - Rated :
50V
Type :
Molded
Published :
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.3Ohm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Feature :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C