TH3C106K010D1800
Mfr.Part #
TH3C106K010D1800
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 2312
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Polarity :
Polar
Capacitance :
10μF
Length :
6mm
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated :
10V