TH3C686M010E1000
Mfr.Part #
TH3C686M010E1000
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Manufacturer Size Code :
C
Mounting Type :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
TANTAMOUNT®, TH3
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Capacitance :
68µF
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Voltage - Rated :
10V
Width :
3.2004mm