TH3C686M010D1000
Mfr.Part #
TH3C686M010D1000
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2312
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Voltage - Rated :
10V
Length :
5.9944mm
Manufacturer Size Code :
C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Tolerance :
±20%
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
68µF
TANTAMOUNT®, TH3
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C