TH3C686M010C1000
Mfr.Part #
TH3C686M010C1000
Description
CAP TANT 68UF 20% 10V 2312
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
TANTAMOUNT®, TH3
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm
Width :
3.2004mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C~150°C