TH3C686K010E1000
Mfr.Part #
TH3C686K010E1000
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
14 Weeks
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm
Capacitance :
68µF
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
3.2004mm