TH3C686K010C1000
Mfr.Part #
TH3C686K010C1000
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
Voltage - Rated :
10V
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Polarity :
POLARIZED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Terminal Shape :
J BEND
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Reach Compliance Code :
Unknown
Tan Delta :
0.08
Number of Terminations :
2
Ripple Current :
330mA
Capacitance :
68µF
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0068mA