TH3C685M035F1800
Mfr.Part #
TH3C685M035F1800
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2312
Length :
5.9944mm
Manufacturer Size Code :
C
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
6.8μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2004mm