TH3C685M025E1400
Mfr.Part #
TH3C685M025E1400
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2312
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Max Operating Temperature :
150°C
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Width :
3.2004mm
Length :
5.9944mm
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dissipation Factor :
6 %
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%