TH3C685M025D1400
Mfr.Part #
TH3C685M025D1400
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2312
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
6.8μF
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
5.9944mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C