TH3C685K035D1800
Mfr.Part #
TH3C685K035D1800
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2312
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Length :
5.9944mm
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance :
6.8μF
Manufacturer Size Code :
C
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
3.2004mm